آمادگی مشروط طالبان برای رهایی زندانیان نیروهای امنیتی/ خواست والی لوگر برای ادای مشترک نماز عید با والی طالبان

0
275

در حالی که آتش‌بس حکومت افغانستان از امروز سه‌شنبه(۲۲ جوزا) برابر با ۲۷ ماه رمضان آغاز شده، سخنگوی طالبان از رهایی زندانیان نیروهای امنیتی که در بند این گروه اند، سخن زده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به آریانا نیوز گفته است: «آن تعداد اسرایی که همراه ما استند و می‌توانند تضمین بدهند که به زندگی عادی برمی‌گردند، به همه مسئولین در ولایات دستور داده شده که آنان تشخیص داده شوند و به رهبری راپور داده شود تا در مورد رهایی آن‌ها تصمیم گرفته شود».

این در حالی است که محمد انورخان اسحاق‌زی، والی ولایت لوگر در تماس تلیفونی با والی نام نهاد طالبان در این ولایت، آتش‌بس دوجانبه را تبریک گفته و وعده سپرده آن ‌عده از زندانیان گروه طالبان که پیشینه جرمی نداشته باشند را از زندان این ولایت آزاد خواهد کرد.

بر اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی لوگر، آقای اسحاق‌زاده از محمد نعیم آخوند‌زاده، والی نام نهاد طالبان در این ولایت خواسته تا عین اقدامات را در شش شهرستان دیگر این ولایت که تحت کنترول گروه طالبان می‌باشد، انجام دهد.

والی لوگر از والی نام نهاد طالبان خواسته در عید سعید فطر در یک مسجد نماز عید را اداء کنند و تمنیات نیک و سلام‌هایش را به «امیرالمومین» ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان برساند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 52 = 58