اردوغان خواستار به رسمیت شناختن بیت المقدس به حیث «پایتخت فلسطین» شد

0
250

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست رهبران کشورهای مسلمان خواست که موقف واحد در برابر تصمیم اخیر ایالات متحده راجع به بیت المقدس بگیرند. از خواستار به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان «پایتخت فلسطین» شد.

صبح چهارشنبه نشست فوق العاده رهبران سازمان همکاری اسلامی در استانبول پایتخت ترکیه برگزار شد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از حاضرین در این گردهمایی خواست که واکنش قوی و واحد در برابر تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس (اورشلیم) به عنوان پایتخت اسرائیل از خود نشان بدهند. این نشست به دعوت اردوغان برگزار شده بود.

اردوغان در این نشست گفت: «من کشورهایی را که به حقوق بین الملل و بی طرفی احترام می گذارند دعوت می کنم که بیت المقدس اشغال شده را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسند.»

پیش از این سخنان او نیز ترکیه در جریان دیدار وزرای خارجه از جهان خواسته بود که بیت المقدس شرقی را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسند.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفته بود: «در نخست دولت فلسطین باید از طرف همه کشورها به رسمیت شناخته شود. ما باید همه به همین هدف بکوشیم. ما باید دیگر کشورها را تشویق کنیم که دولت فلسطین را بر اساس سرحدات ۱۹۶۷ و پایتخت آن را بیت المقدس شرقی به رسمیت بشناسند.»

 

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

71 − 66 =