انصراف از تحصیل ۵۰ افغانستانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

0
393

با توجه به افزایش نرخ ارز در طی ماه‌های گذشته و همچنین شروع فصل ثبت‌نام در دانشگاه‌ها؛ عده ای از دانشجویان افغانستانی بدلیل نداشتن توان مالی برای پرداخت شهریه از تحصیل انصراف دادند. این دانشجویان شهریه‌ی خود را به دلار می‌پردازند.

«بهاره خلیلی»، کارشناس پذیرش دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اینباره به خبرنگار انصاف نیوز گفت: حدود ۱۲۰ دانشجوی افغانستانی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که تاکنون بین ۵۰ تا ۶۰ نفر از آن‌ها انصراف داده‌اند.

او درباره‌ی اینکه «آیا این تعداد قطعی است؟»، عنوان کرد: درخواست انصراف از تحصیلشان را داده‌اند؛ ممکن است یک تعدادی کارهای تسویه حساب را انجام نداده باشند و یا درخواستشان آمده و به دنبال این هستند که آیا می‎تواند شهریه‌شان را پرداخت کند یا خیر! کسانی که به صورت قطعی انصراف داده‌اند آن‌هایی هستند که فرم‌هایشان امضا شده و کارهای تسویه حسابشان را کردند.

شهریه دانشجویان افغانستانی که در رشته‌ی پزشکی تحصیل می‌کنند به طور متوسط دو هزار و ۷۰۰ دلار است که پیش از افزایش نرخ ارز برای هر ترم حدود ۱۰ میلیون تومان می‌شد، اما اکنون شهریه‌ی آن‌ها بیش از ۳۶ میلیون تومان می‌شود که خارح از توانشان است.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

41 − = 40