بازداشت ۴۲۹ پناهجوی غیرقانونی در ترکیه

0
165

پولیس ترکیه اعلام کرد که طی هفته گذشته ۴۲۹ مهاجر و پناهجوی غیرقانونی را از آب های دریای اژه و شهرهای مختلف این کشور دستگیر کرده است.

پناهجویان دستگیر شده، تبعه کشورهای افغانستان پناهجویان دستگیر شده، توگو، بنگلادیش، آفریقای مرکزی، الجزایر، ایران، عراق، سوریه، پاکستان و لیبی بودند که در حال عبور غیرقانونی به یونان، بلغاریا و سایر کشورهای اروپایی را داشتند.

بر اساس قرارداد بین ترکیه و اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۶ میلادی به امضا رسید، مقرر شده است که ترکیه جلوی مهاجرت پناهجویان به سمت اروپا را بگیرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا اواخر حوت ۹۶، پیشنهاد بسته جدیدی برای حمایت از پناهجویان به مبلغ سه میلیارد یورو را به ترکیه ارائه کرد که پرداخت این بسته حمایتی در جلسه ماه میلادی گذشته سران اتحادیه اروپا به تصویب رسید.

اتحادیه اروپا پیش از این و در سال ۲۰۱۶ ارائه بسته حمایتی سه میلیارد یورویی را به ترکیه تصویب کرده بود که بنا به اعلام مقامات ترکیه، تاکنون تنها ۸۵۰ میلیون یورو از این مبلغ پرداخت شده است.

سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه مابین ترکیه و یونان از جمله معابر دریایی انتقال پناهجویان و از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا و یونان محسوب می شود.

انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.

انتقال مهاجران غیرقانونی انتقال مهاجران به سمت اروپا به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 22 = 30