تجلیل از نویسنده افغانستانی در اختتامیه‌ جایزه جلال

0
144

در اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد از احمد مدقق، نویسنده «آوازهای روسی» تجلیل می‌شود.

 بر اساس خبر رسیده، اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «آوازهای روسی» نوشته احمد مدقق را شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند.
این گزارش می‌افزاید، دبیرخانه یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد نیز با توجه به این پیشنهاد و در ادامه برنامه‌های خود مبنی بر توجه به ظرفیت‌های نویسندگان فارسی‌زبان غیرایرانی تجلیل از اثر احمد مدقق با عنوان «آوازهای روسی» را در برنامه‌های اختتامیه جایزه ادبی جلال آلاحمد قرار داد.
مهدی قزلی، دبیر اجرایی این جایزه در این باره گفت: در ادامه مسیر توجه به زبان فارسی و تحکیم پیوندهای فرهنگی فارسی‌زبانان، در این دوره نیز از احمد مدقق نویسنده افغانستانی که کتابش توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است، تجلیل به عمل می‌آید.

وی افزود: سال گذشته نیز برنامه بخش ویژه یک دهه ادبیات داستانی تاجیکستان را داشتیم که در روزهای آخر به دلایل مخالفت دولت تاجیکستان برای حضور داستان‌نویسان این کشور در مراسم اختتامیه، پیگیری‌های ما برای میزبانی از نویسندگان این کشور به نتیجه نرسید.

 یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، شنبه ۱۷ آذرماه، ساعت ۱۸ در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود پایان خواهد داد.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 8 =