تقدیر از بانوان افغانستانی کتاب‌خوان به‌مناسبت روز جهانی مهاجران

0
169

انجمن دوست‌داران کتاب «گنبد کاووس» کشور ایران، به مناسبت روز جهانی مهاجر، از بانوان فعال کتاب‌خوان افغانستانی با اهدای کتاب، تقدیر کرد.

این مراسم با همکاری بانوان گروه کتاب‌خوانی «پناهگاه من»، «گهواره» و «سیاسرهای هم‌راز» در انجمن دوست‌داران کتاب مهر گنبد کاووس، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم «طاهره عرب‌زاده» منشی انجمن و سرگروه کتاب‌خوانی گهواره، اشعاری از مجله باغ را با لهجه دری خواند.

سپس سید علی کریمیان، مدیر انجمن دوست‌داران کتاب مهر و مشاور فرهنگی و امور کتاب‌خوانی فرماندار گنبد در این مراسم، گفت: «یکی از ابتکارات خوب این انجمن، برگزاری برنامه کتاب‌خوانی به مناسبت و بهانه‌های مختلف برای عموم مردم می‌باشد».

مشاور فرماندار گنبد، افزود: یکی از طرح‌های ما در امر کتاب‌خوانی، استفاده از اقوام مختلف و نشان‌دادن اتحاد بین آن‌ها از طریق کتاب‌خوانی می‌باشد که برنامه امروز نیز برای اولین بار در همین راستا برای عزیزان افغانستانی به مناسبت روز مهاجر، برگزار شد».

وی اظهار داشت: ملت بزرگ افغانستان و ایران، دارای مشترکات فرهنگی و مذهبی بسیاری هستند و از همه مهم‌تر زبان مشترک است که امروز باعث شده به بهانه کتاب‌خوانی، دور هم جمع شویم.

در ادامه زهرا سادات کریمیان، از کودکان تشیع حاضر در مراسم به همراه فاطمه زهرا عرب‌زاده، از کودکان اهل سنت افغانستانی، اقدام به شعرخوانی در وصف  پیامبر و اهل بیت(ع) کردند.

شایسته عرب، نویسنده افغانستانی کتاب «پناهگاه من» نیز در این مراسم با تشریح اهداف خود از نوشتن کتاب برای حاضرین، گفت و شعری با موضوع امام‌زمان(عج) برای حاضرین خواند و ابراز امیدواری کرد که کشورش افغانستان به آرامش و همدلی برسد و دست مستکبرین از آن کوتاه شود تا ملت رنج کشیده افغانستان روی آسایش را ببیند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 62 = 67