توافقنامه روی بازگشت پناهجویان از آلمان به ایتالیا به زودی امضا می‌شود

0
256

آلمان آماده است پس از یونان و اسپانیا، حالا توافقنامه‌ای را روی “بازگشت پناهجویان” با ایتالیا امضا کند. بر بنیاد این توافقنامه، پناهجویانی که از طریق ایتالیا وارد آلمان شده اند، به این کشور پس فرستاده خواهند شد.

وزارت داخله فدرال آلمان اعلام کرده است که توافقنامه‌ای را روی پس فرستادن پناهجویان به ایتالیا، در روزهای آینده با این کشور امضا می‌کند. پیش از این، توافقنامه مشابه را آلمان با اسپانیا و یونان نیز امضا کرده بود.

هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال آلمان روز گذشته (پنجشنبه) گفت که پس از چندین هفته مذاکرات دشوار، توافقنامه دوجانبه برای امضا نمودن مقام‌های دو کشور آماده شده است. زیهوفر در برابر نمایندگان پارلمان آلمان بیان کرد: «توافق با ایتالیا نزدیک شده است. فقط امضای من و همکار ایتالیایی‌ام [در پای این توافقنامه] باقی مانده است.»

زیهوفر بیان کرد که توافق روی بازگشت مهاجرین به کشوری که برای اولین بار در آن قدم گذاشته اند، به نظر می‌رسد که با موفقیت انجام شده است و در حال حاضر “روی هزینه سفر این افراد تبدال نظر می‌کنیم.”

این مقام وزارت داخله فدرال اذعان کرد که قرار است توافق کلی میان دو کشور، در روزهای آینده صورت بگیرد.

ماتئو سالوینی، وزیر داخله ایتالیا پیش از این گفته بود، در صورتی با آلمان توافقنامه را امضا می‌کند که ایتالیا مجبور به “مراقبت از هیچ یک از مهاجرین اضافی دیگر نباشد.”

هورست زیهوفر در جریان سخنرانی روز گذشته خود توضیحاتی در این مورد ارائه نکرد، اما چنان پنداشته می‌شود که در بدل هر صد پناهجویی که از آلمان به ایتالیا پس فرستاده می‌شود، ۱۰۰ نفر از ایتالیا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اسکان مجدد خواهند شد.

قوانین اتحادیه اروپا چنین صراحت دارد: مهاجرین و پناهجویان هنگام وارد شدن به قلمرو اروپا، در همان کشوری که برای اولین بار قدم می‌گذارند درخواست خود را ارائه کنند. در واقع همین کشور ملزم است تا به درخواست متقاضیان رسیدگی کند. در حال حاضر، اسپانیا، ایتالیا و یونان از جمله کشورهایی پنداشته می‌شوند که پناهجویان با عبور از آن، به کشورهای دیگر اروپایی وارد می‌شوند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

72 − = 70