جام جهانی تا پایان مرحله گروهی

0
180

جام جهانی ۲۰۱۸ از روز ۲۴ جوزا در روسیه آغاز شد و با برگزاری ۴۸ بازی مرحلۀ گروهی‌ خود را به پایان رساند؛ در این رقابت‌ها از این پس ۱۶ تیم صعودکننده مرحلۀ بعدی را به صورت تک‌حذفی دنبال می‌کنند.

در مرحلۀ یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها فرانسه، اروگوئه، اسپانیا، کرواسی، برزیل، جاپان، سوئد و کلمبیا به ترتیب به مصاف تیم‌های آرژانتین، پرتگال، روسیه، دانمارک، مکزیک، بلژیک، سوییس و بریتانیا می‌روند.

بر بنیاد گزارش‌ها، با این که اسپانیا در این رقابت‌ها به سختی توانست از گروه خود به عنوان صدرنشین صعود کند، اما در پایان معلوم شد که در سه بازی بیشتر مالک توپ بوده است. این تیم ۷۳ درصد توپ میدان را در اختیار داشت و آلمان و آرژانتین با ۷۱ و ۶۷ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

اروگوئه تنها تیمی در این رقابت‌ها بود که بدون گول خورده به مرحلۀ بعدی راه یافت. این تیم بهترین نتیجه را در مرحلۀ گروهی به دست آورد. این تیم آمریکای لاتین با سه پیروزی توانست به صد امتیاز مرحلۀ نهایی دست یابد. تیم‌های کرواسی، دانمارک و فرانسه در این مرحله از بازی‌ها تنها یک بار دروازه‌های‌شان باز شد و از جمله تیم‌های موفق در دفاع شمرده می‌شوند.

کوریای جنوبی به‌رغم این که حذف شد، اما در روز آخر رقابت‌های گروهی که آلمان سخت به دنبال کسب امتیاز بود را با دو گول مغلوب کرد تا قهرمان دور قبلی این رقابت‌ها را با خود حذف کند.

با این حال، کوریایی‌ها در سه باری که وارد میدان شدند مرتکب ۶۳ خطا شده و لقب خشن‌ترین تیم این دور را به نام خود زدند. مراکش با ۶۲ خطا و کرواسی با ۵۳ خطا در ردۀ بعدی تیم‌های پرخطای جام جهانی ۲۰۱۸ لقب گرفتند.

و اما در فهرست پرآفسایدترین تیم‌های جام جهانی روسیه، سنگال در صدر قرار دارد. این تیم ۱۰ بار در آفساید، بریتانیا با ۹ بار و برازیل با ۸ بار پشت‌سرهم در این فهرست قرار گرفته‌اند.

از میان بازیکنان برتر رقابت‌های گروهی جام جهانی روسیه نیمار، ستارۀ تیم ملی برازیل با این که تنها یک بار موفق به گول‌زنی شد، اما لقب دقیق‌ترین شوتزن این رقابت‌ها را به دست آورد. نیمار جونیورز در ۳ بازی مقابل تیم‌های صربستان، کاستاریکا و سوییس جمعاً ۱۵ شوت به سمت دروازۀ حریف داشت که ۸ شوت وی درون چهارچوب بود.

کریستین رونالدو، ستارۀ تیم ملی پرتگال نیز با ۷ شوت درون چهارچوب پس از نیمار دومین شوتزن و الکساندر میتروویچ، مهاجم ۲۳ سالۀ تیم ملی صربستان و آنتوان گریزمان ستارۀ تیم ملی فرانسه نیز با ۶ شوت درون چهارچوب، دیگر شوتزنان خوب مرحلۀ گروهی مسابقات شدند.

در بازی‌های گروهی جام جهانی فوتبال روسیه داوران کمتر از کارت‌های رنگی به ویژه کارت سرخ استفاده کردند؛ در ۴۸ بازی ۳ کارت سرخ.  ژروم بواتنگ از آلمان با کارلوس سانچز، هافبک تیم ملی کلمبیا و ایگور اسمولینکوف، مدافع تیم ملی روسیه دریافت‌کنندگان کارت سرخ این بازی‌ها بودند.

و در پایان باید از پاناما به عنوان تیمی که بیشتر از همه اخطار کسب کرد، یاد شود. این تیم که نخستین حضورش در جام جهانی را تجربه می‌کرد و شکست سختی هم متحمل شد، ۱۱ اخطار از داوران کسب کرد. پس از پاناما کوریای جنوبی و صربستان با ۱۰ و ۹ اخطار زردترین تیم‌های جام جهانی در مرحلۀ گروهی بودند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 3 = 1