حضرت فاطمه(س) یگانه الگوی زنان عالم است

0
269
هم‌زمان با فرا رسیدن سال‌روز شهادت حضرت فاطمه(س)، شماری از علما و دانشجویان ولایت بلخ، می‌گویند که حضرت فاطمه زهرا، در رفتار و گفتار مطابق سیره حضرت محمد(ص)، حرکت می‌کرد و زنان اسلام باید آن حضرت را الگوی خود قرار دهند.

مولوی عبدالحنان، رئیس حج و اوقاف ولایت بلخ در گفت‌وگو با آوا پرس، می‌گوید: «حضرت فاطمه(س)، یگانه الگوی زنان عالم به‌خصوص زنان مسلمان می‌باشد».

وی با بیان این‌که حضرت فاطمه زهرا(س) در رفتار و گفتار مطابق مسیر حضرت محمد(ص) حرکت می‌کرد، در ادامه گفت: «همان‌طور که در ایام شهادت آن حضرت قرار داریم؛ رسول‌الله(ص) در همه وقت از ایشان یاد می‌کردند و نیز سلاله‌های پاک ایشان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) است که آن‌ها نیز در برابر ظلم و استبداد الگو هستند».

رئیس حج و اوقاف ولایت بلخ، در ادامه صحبت‌های خود گفت: «چه خوب است که تمام زنان جامعه اسلامی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگو قرار داده و مسیر ایشان را تعقیب کنند».

از سوی دیگر، سیدرضا موسوی، دانشجوی دانشگاه بلخ، می‌گوید که حضرت فاطمه(س) آن‌قدر پیش پیامبر(ص) از مقام، احترام و محبت برخوردار بود که حضرت پیامبر، ایشان را مادر و پاره تن خود صدا می‌کرد.

وی با بیان این‌که زنان جامعه اسلامی در تمام عرصه‌های زندگی خود باید از حضرت زهرا(س) الگو بگیرند، در ادامه گفت: «بارها حضرت پیامبر(ص)عرض کرده، هرکسی که فاطمه را اذیت کند، در اصل مرا اذیت کرده و هرکسی که او را خشنود سازد، مرا خشنود کرده است».

هم‌چنان علی‌اکبر نورالحق، مسئول بخش علمای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ، می‌گوید: «همان‌طور که حضرت زهرا، نزد پیامبر از جایگاه و مقام بالایی برخوردار بود، مادر ائمه اطهار نیز هست و بارها پیامبر خدا(ص) فرموده‌اند که من از زهرا بوی بهشت را استشمام می‌کنم».

وی با ابراز این‌که حضرت زهرا(س)، الگوی زنان مسلمان اعم از شیعه و سنی است، گفت: «زنان افغانستان باید در عصر حاضر در تمام عرصه‌ها (رفتار، گفتار، حجاب، خانه‌داری، شوهرداری و سیاست) حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند».

به باور آقای نورالحق، دلیل عدم پیروی زنان امروز از الگوهای اسلامی و به خصوص حضرت زهرا(سلام‌الله علیها)، عدم آشنایی آن‌ها از زندگی ایشان می‌باشد.

روز سه‌شنبه، ۱ حوت، برابر با سوم جمادی‌الثانی، سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روایت ۹۵ روز پس از وفات حضرت پیامبر(ص) بوده و فرصتی برای اندیشیدن به زندگی آن بانوی بزرگوار و الگو گرفتن از ایشان در تمام مراحل و جنبه‌های زندگی به حساب می‌رود.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 53 = 63