حمله بر اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان کاهش یافته است

0
83

در شش ماه امسال پناهجویان و اردوگاه‌های آنان در آلمان شاهد ۷۰۰ حمله بوده اند. در نتیجه این حملات دست کم ۱۲۰ نفر زخمی شده اند.

    

وزارت داخله فدرال آلمان گزارش داده است که در شش ماه سال ‌روان، حملات صورت گرفته بر پناهجویان و اقامتگاه‌های آنان کاهش یافته است. این وزارت در پاسخ به درخواست فراکسیون چپ‌ها در پارلمان آلمان توضیح داده است که در دوره زمانی، ۷۰۰ مورد حمله در اداره‌های آنان ثبت شده است. روزنامه گروه رسانه‌یی “فونکه” با نشر این مطلب علاوه کرده است که از مجموع حملات ۶۲۷ مورد بر پناهجویان و ۷۷ دیگر آن بر محلات بود و باش آنان صورت گرفته است. در نتیجه این حملات ۱۲۰ نفر زخمی شده اند.

بر بنیاد اطلاعات حکومت فدرال آلمان، اعمال صورت گرفته شامل زخمی کردن خطرناک، آتش سوزی سنگین، تخریب وسایل، تحریک مردم، توهین، تحقیر و همچنان نقض قوانین سلاح بوده است.

در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، رقم حملات انجام شده بر پناهجویان و اردوگاه‌های آنان در آلمان پایین آمده است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۲۰۰ حمله صورت گرفته بود و در یک سال قبل از آن این آمار به ۳۵۰۰ مورد رسیده بود.

حزب چپ‌های آلمان این وضعیت را غیر قابل تحمل توصیف کرده است. اولا یلپکه، سخنگوی سیاست داخلی این جناح سیاسی در گفتگو با روزنامه های “فونکه” گفت: «نفرت روزمره در برابر پناهجویان و حالا از سوی حزب “بدیل برای آلمان” در پارلمان تاثیرات عمیق دارد. این سیاستمدار خطاب به هورست زیهوفر، وزیر داخله فدرال هشدار داد که منفی بافی یک جانبه برضد مهاجران و پناهجویان تاثیرات ناگوار را برای افراد متاثرشده در پی خواهد داشت».

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

50 − = 42