خروج و مراجعت و دریافت نامه تردد مهاجرین افغانستانی به دفاتر کفالت واگذار شد

0
416

سرپرست اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: تسهیلات بیشتری برای مهاجرین فراهم می‌شود که از جمله این تسهیلات می‌توان از واگذاری نامه تردد و جریان خروج و مراجعت مهاجرین داری کارت به افغانستان به دفاتر کفالت است.

جمعی از  اعضای شورای هماهنگی مراکز و تشکل‌های فرهنگی اجتماعی مهاجرین حوزه جنوب غرب افغانستان در مشهد، با حسین احمدی سرپرست اداره کل امور اتباع خارجی خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا رضایی از اعضای ارشد این تشکل به معرفی شورای هماهنگی مراکز و تشکل‌های فرهنگی اجتماعی مهاجرین حوزه جنوب غرب افغانستان در مشهد پرداخت.

وی به نمایندگی از حاضرین این نشست در خصوص خدمات ارائه شده برای مهاجرین از مسئولین اداره اتباع قدردانی کرد.

رضایی در ادامه افزود: شورای هماهنگی با هدف انسجام تشکل‌های مهاجرین و پیگیری مطالبات هموطنان از چند مرکز و مجموعه فرهنگی اجتماعی تشکیل شده و همچنان برای جذب دیگر مراکز و تشکل‌ها تلاش می‌کند.

حجت الاسلام احمد بهشتی مدیر مسئول هفته‌نامه دیدار و از اعضای جامعه روحانیت امامیه هرات نیز طی سخنانی به عملکرد مطلوب و شایسته جمهوری اسلامی ایران در خدمات‌رسانی به مهاجرین بخصوص در سال‌های اخیر اشاره کرد و از مسئولین و کارکنان اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی خراسان رضوی قدردانی کرد.

حسین احمدی سرپرست اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به حضار از تشکیل شورای هماهنگی مهاجرین ابراز خرسندی کرد و این حرکت را گامی موثر در راه انسجام و اتحاد جامعه مهاجرین و موجب تسهیل در رسیدن مطالبات آنها به گوش مسئولین دانست.

وی افزود: یکی از آرزوهای ما و سایر مسئولین اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی همیشه این بوده که تشکل‌های مردم نهاد مهاجرین بتوانند با انسجام بیشتری فعالیت کنند.

احمدی تصریح کرد: امیدواریم با هماهنگی و همدلی هم بتوانیم گره‌گشای مشکلات مهاجرین افغانستانی باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: هرروزی که از حضور مهاجرین می‌گذرد تسهیلات بیشتری برای مهاجرین فراهم می‌شود که از جمله این تسهیلات می‌توان از واگذاری نامه تردد و جریان خروج و مراجعت مهاجرین داری کارت به افغانستان به دفاتر کفالت و دیگر تسهیلات آموزشی فرزندان مهاجر را نام برد.

در پایان این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد روحانی نماینده مراجع معظم تقلید در حوزه جنوب غرب افغانستان و از اعضای ارشد جامعه روحانیت امامیه هرات، ضمن تقدیر از تسهیلات و خدمات انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران، برخی از مشکلات مهاجرین و همچنین بیماران افغانستانی را که برای مداوا به ایران سفر می‌کنند، نیز بیان کرد.

سرپرست اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی خراسان رضوی نیز وعده داد که موضوع را پیگیری کند.

احمد بهشتی از اعضای شورای هماهنگی مهاجرین افغانستانی ضمن اعلام فعالیت این تشکل گفت: ما تلاش داریم تا همه نهادها، موسسات فرهنگی، اجتماعی و همچنین تشکل‌های دانشجویی و مراکز علمی و هنری مهاجرین را دور هم گردآوریم تا با هم فکری همدیگر مشکلات جامعه مهاجرین را بررسی کنیم.

وی افزود: چندی قبل نیز حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد دعوت این تشکل را پذیرفت و با حضور در جامعه روحانیت امامیه هرات در مشهد در جریان مشکلات مهاجرین قرار گرفت.

بهشتی ضمن تقدیر از اقدامات مثبت صورت گرفته برای مهاجرین افغانستانی در ایران به برخی از مشکلات مهاحرین نیز اشاره کرد و گفت: دیدار با سرپرست اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی فرصت بسیار خوبی بود که بتوانیم در زمینه‌های مختلف با هم تبادل نظر کنیم.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + 5 =