ده ها هزار مرزبان جدید در اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان

0
345

رئیس کمیسیون اروپا، می گوید که اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ و با هدف مقابله با مشکل مهاجرت غیر قانونی ده هزار مرزبان دیگر به نیروهای خود اضافه کند.

به گزارش شفقناافغانستان؛ ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا، در سخنرانی امروز ۱۲ سپتمبر در استراسبورگ گفت زمان آن رسیده که اتحادیه اروپا جایگاه خود را در میان قدرت‌های برتر جهانی پیدا کند.

او در ۱۲ ماه پایانی ریاست خود بر کمیسیون اروپا با مشکلات بزرگی مانند بحران مهاجرت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روبه‌رو است.

از زمانی که یونکر در سال ۲۰۱۴ ریاست خود را بر کمیسیون اروپا آغاز کرده، کنترل مهاجرت یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی اتحادیه اروپا بوده است.

این مسئله باعث به قدرت رسیدن احزاب پوپولیست و راست افراطی در کشورهای مختلف قاره از جمله ایتالیا، اتریش، هنگری و لهستان شده و در انتخابات اخیر سویدن هم یک حزب ملی‌ رای مخالف مهاجرت توانست موفقیت چشمگیری کسب کند.

به گزارش بی.بی.سی او در نطق خود طرحی را هم در راتباط با یک توافق آزاد تجاری میان اروپا و آفریقا ارائه کرد تا آن طور که او می‌گوید رابطه دو قاره به جای کمک‌رسانی یک طرفه، به سوی روابط آزاد تجاری پیش برود.

ژان کلود یونکر در بخش دیگری از سخنان خود خواهان استفاده راهبردی‌تر از یورو به عنوان مهم‌ترین واحد پول جهان بعد از دالر شد.

او همچنین از کشورهای اتحادیه خواست که در زمینه سیاست خارجی از حق وتوی خود چشم‌پوشی کنند تا اتحادیه بتواند در عرصه جهانی موفق‌تر عمل کند.

درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هم یونکر پیش‌بینی کرد که بعد از برگزیت رابطه اتحادیه با بریتانیا از هر کشور دیگری نزدیکتر خواهد بود.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 46 = 51