صدور پروانه کار ویژه اتباع افغانستانی و عراقی گروه آمایشی ها در استان تهران آغاز شده است

0
1450

اتباع ۱۸ الی۶۰ ساله کشورهای افغانستان و عراق ساکن در استان تهران که دارای کارت اقامت آمایش ۱۲ هستند، می توانند برای تمدید و صدور پروانه کار در استان تهران به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل اقامت و اشتغال خود مراجعه نمایند.

به گزارش افغانستان ما و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، مهندس شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفته است:  فرصت تمدید و صدور کارت مجوز کار از تاریخ ۱۳۹۶/۹/۱۴ تا ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ خواهد بود و اتباع افغانستانی و عراقی بایستی برای صدور و تمدید کارت کار خود در زمان یاد شده به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای محل اقامت خود مراجعه کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اعلام این موضوع مطرح کرد: هزینه صدور پروانه کار به مدت یکسال ۳۶۰ هزار تومان و برای تمدید پروانه کار مبلغ ۲۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین گردیده که توسط متقاضی پرداخت می گردد.

وی تاکید کرد: زمان فراخوان قابل تمدید نبوده و متقاضیان می بایست در این فرصت برای ارائه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای محل اقامت خود مراجعه و پروانه کار جدید دریافت نمایند.

اتباع افغانستانی و عراقی ساکن در شهرستانهای ورامین ،قرچک ،پاکدشت شهرقدس، رباط کریم،اسلامشهر به ادارات اجرائی شهرستان و اتباع دماوند پردیس و فیروزکوه به اداره دماوند و اتباع شهرستانهای ملارد و شهریار به اداره شهریار واتباع شهرری به مجموعه کارگران غدیر واقع در باقر شهر و  اتباع شهرستان تهران به مرکز مجیدیه(ساکنان شرق  تهران ) و مجموعه کارگران (ساکنان غرب تهران )مراجعه نمایند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران تصریح کرد: کلیه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای استان تهران در مدت تعیین شده موظف به رصد، نظارت و اجرای قانونی این طرح شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به ماده ۱۸۱ قانون کار، گفت: کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه کار یا آنهایی را که مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده را به کار می گمارند و همچنین، کار فرمایانی که اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار قید گردیده است را بکار می گمارد؛ در هر صورت مرتکب جرم شده اند و برابر قانون به مجازات حبس از۹۱ روز تا ۱۸۰روز محکوم خواهند شد.

شایان ذکر است متقاضیان هنگام مراجعه بایستی مدارک ذیل را همراه داشته باشند:

فیش واریزی به حساب خزانه داری کل ، اصل و کپی کارت موقت کار قبلی، اصل و کپی کارت آمایش ۱۲ برای اتباع افغانی، اصل و کارت هویت ویژه اتباع خارجی ۱۱ برای اتباع عراقی و دو قطعه عکس ۴*۳ ، تکمیل فرم اطلاعات کارفرما و تبعه (افغانی/عراقی) ، ارائه یک نسخه از ثبت نام بیمه نامه حوادث یکساله شرکت بیمه حیات امن به نشانی درگاه الکترونیکی: www.hayateamn.ir

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 1 =