طالبان به حکومت؛ نشست قطر «مراسم عروسی» نیست

0
72

طالبان با نشر خبرنامه‌یی در واکنش به نشر فهرست ۲۵۰ نفری حکومت برای شرکت در نشست صلح قطر می‌گویند که دوحه این شمار افراد را از کابل نمی‌پذیرد.

در اعلامیه این گروه آمده است که در چنین نشست‌هایب این‌گونه اشتراک‌ «مروج» نیست و از میان این فهرست، نام‌های شخصیت‌های محدود سیاسی و بزرگان قوم در فهرست نهایی وجود دارد که تنها آنان اشتراک می‌کنند.

در خبرنامۀ طالبان آمده که «تهیه‌کنندگان این فهرست در کابل باید درک کنند که این نشست منظم و پلان‌شده در یک کشور دور دست خلیجی ‌است، نه مراسم عروسی و یا مهمانی در کدام هوتل کابل.»

طالبان گفته‌اند، «از ترتیب و نشر این‌گونه فهرست‌ها معلوم می‌شود که اداره کابل از چنین نشست‌ها و از پیشرفت در راستای صلح هراس دارد و با این‌گونه حرکات خود در پی تخریب آن است.»

طالبان یکبار دیگر گفته‌اند که در نشست قطر هیچ‌کسی از حکومت نمایندگی نمی‌کند.

حکومت روز گذشته فهرست نام‌های شرکت‌کنندگان نشست قطر را نشر کرد. در این فهرست نام‌های ۱۶۰ تن از سوی ریاست جمهوری و بیش از ۸۰ تن دیگر از سوی جریان‌های سیاسی جا داده شده است. نام‌های بیش از ۵۰ زن نیز مشمول این فهرست است.

قرار است نشست بین‌الافغانی قطر به روزهای شنبه و یک‌شنبه هفتۀ آینده میان نمایندگان حکومت افغانستان، سیاست‌گران و طالبان در دوحۀ قطر برگزار شود.

/انتهای پیام/

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

51 − 49 =