قابل توجه مهاجرین غیر قانونی در ایران/اجرای طرح سرشماری اشتغال اتباع خارجی در قم و اصفهان

0
1606

مدیرکل اداره اتباع استانداری قم با اشاره به طرح سرشماری اشتغال اتباع خارجی گفت: افرادی که به صورت غیرقانونی در ایران حضور دارند، می‌توانند با دریافت برگه سرشماری از مجازات حضور غیرمجاز در کشور، معاف ‌شوند.
مهدی رمضان‌پناهی عنوان کرد: طرح سرشماری اشتغال اتباع خارجی در دو استان قم و اصفهان به صورت پایلوت در حال اجرا است.
مدیرکل اداره اتباع استانداری قم افزود: کلیه اتباعی که در قم مشغول به کار هستند، موظفند با کارفرمایان خود، به دفاتر ۱۸گانه خدمات و اشتغال در سطح شهر مراجعه و نسبت به ثبت شغل خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این طرح از تاریخ ۱۰ آذر شروع و تا ۱۰ دی ادامه دارد، ادامه داد: افرادی که به صورت غیرقانونی در ایران حضور دارند، می‌توانند با مراجعه به این دفاتر به همراه کارفرمای خود، برگه سرشماری دریافت کنند و از مجازات حضور غیرمجاز در کشور، معاف ‌شوند.
وی تصریح کرد: در بسیاری از مشاغل و صنوف، اتباع به عنوان کارفرما حضور دارند، اما بیشتر اتباع کارفرما، در شغل‌هایی نظیر خیاطی، تولید کفش و استاد بنا مشغول هستند، همچنین بیشتر اتباع استان از کشور افغانستان هستند.
رمضان‌پناهی بیان کرد: اتباع کارفرما می‌توانند به اداره کار مراجعه و بعد از ثبت سرمایه و دریافت مجوزهای مربوطه، از تسهیلات کارآفرینی استفاده کنند، یکی از مزایای این طرح، ثبت تمامی اموال اتباع به نام خودشان است.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 3 =