مقام ها:حمله طالبان در کندز عقب زده شد

0
87

مسولان امنیتی ولایت کندز می‌گویند که طالبان به هدف سقوط دادن ولایت کندز حمله کرده بودند اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی روبه رو شدند و به هدف شان نرسید.

این مقام امنیتی ادعا می‌کند طالبان با جنگ افزارهای مدرن بر کمربند امنیتی شهرکندز سه روز پیش (نخستین روز آغاز عملیات بهاری طالبان روز شنبه) حمله کردند، اما با متقبل شدن تلفات سنگین به عقب زده شدند.

جنرال هلال‌الدین، هلال معاون وزارت دفاع ملی که در قول اردو ۲۱۷پامیر در کندز با خبرنگاران سخن می‌زد می‌گوید که طالبان میخواستند به گونه همزمان چندین بخش را درچند ولایت با آغاز عملیات بهاری شان سقوط دهند، اما به این هدف شان نرسیدند.

هلال‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع کشور گفت: «دستوری که بادارهای شان برای این ها داده بود و تصمیم شان این بود که شهرها و ولسوالی‌ها را به تصرف شان بیاورند، یک شب قبل شما دیدید که بالای ولسوالی چهاردره حمله کردند و بالای شهر کندز حمله کردند، نه تنها در کندز بل بالای شهرهای مختلف افغانستان حمله کردند ولی خوشبختانه پلان دشمن سقوط ولسوالی‌ها و شهرها بود که در هیچ جای کوچک ترین دست آورد ندارند.»

سمونوال منظور استانکزی قوماندان امنیه کندز گفت: «طالبان با بسیار جنگ افزار پیشرفته مجهز هستند که حتی کسی صدایش را نمی‌شوند و مسئله دیگر این که اگر ببینیم طالبان از طرف شب اقدام می‌کنند درحالی که از طرف شب عملیات‌ها از طرف نیروهای می‌شود که با بسیار جنگ افزار پیشرفته مجهز می‌باشند و زمانی که من می‌بینم طالبان از این ناحیه بسیار مجهز هستند و برای من سوال خلق می‌شود که این تجهیزات را طالبان از کجا کرده اند.»

فرمانده پولیس کندز می‌گوید که بیش از ۲۵۰ طالب خارجی و داخلی در نخستین روز آغاز عملیات بهاری شان بر شهر کندز حمله کردند، اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی عقب زده شد و به هدف شان نرسید.

درهمین حال مسوولان بهداشتی درکندز می‌گویند که دردرگیری‌های چند روز گذشته هژده جسد به شمول ۱۲ نظامی و شش غیرنظامی و ۹۴ زخمی به شمول ۵۰ نظامی و ۴۶ غیرنظامی به شفاخانه حوزه‌یی کندز انتقال یافتند.

این درحالی است که طالبان حوالی ساعت دو بامداد (شنبه، ۲۴) از چند طرف بر شهر کندز حمله کردند. طالبان، در حالی بر شهر کندز حمله می‌کنند که روز گذشته این گروه عملیات بهاری شان را آغاز کردند. همزمان با این، جنگجویان طالبان، بر بخش‌های دیگر کشور نیز درگیری‌های شان را شدت بخشیده‌اند.

/انتهای پیام/

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 54 = 62