نخست وزیر چک: حتا به یتیمان جنگ هم پناه نمی دهیم

0
197

اندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک گفته که در نپذیرفتن پناهجویان هیچ استثنایی وجود ندارد و حتا کشورش به یتیم های جنگ هم پناه نمی دهد.

    

اندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک روز شنبه در مصاحبه ای با روزنامه “پراوو” بر موضع قاطع خود در قبال پناهجویان تاکید کرد. او گفت که هیچ استثنایی برای پذیرش پناهجویان وجود ندارد، حتا به دلایل انساندوستانه به عنوان مثال مانند پذیرش یتیم های جنگ سوریه.

بابیش گفت: «چرا ما باید آن ها را بپذیریم؟ ما خودمان اینجا در کشورمان یتیم هایی داریم که باید آنها را برای زندگی آماده کنیم».

با این همه، این سیاستمدار چک گفته است که کشورش با فرستادن کمک های مالی و طبی مستقیما به سوریه و دیگر مناطق بحرانی، همبستگی خود را نشان داده است. بابیش گفت که موضع چک روشن است. او افزود: «ما حتا یک نفر پناهجو را هم نخواهیم پذیرفت».

بابیش سیاستمدار و بازرگان میلیاردر در مصاحبه خود همچنان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است تا با پس فرستادن مهاجرانی که با کشتی می آیند، “پیام روشنی” در مخالفت با مهاجرت غیرقانونی بفرستند.

نخست وزیر چک با اشاره به تصمیم اتحادیه اروپا برای وضع تحریمات علیه مجارستان و پولند گفت: «من طرح اتحادیه اروپا را برای وضع تحریم علیه مجارستان و پولند، نمی پذیرم. چه کسی می داند که جمهوری چک نیز روزی با تهدید مشابهی به خاطر اخبار جعلی روبرو شود».

پارلمان اروپا روز چهارشنبه رای داد که مجارستان را به خاطر نادیده گرفتن نورم ها و قواعد دموکراسی، حقوق بشر و فساد، مورد تحریم قرار دهد. این اقدام با واکنش شدید پولند، بزرگترین کشور اروپایی با سابقه کمونیستی، روبرو شد.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

36 − 33 =