نماینده مردم مشهد در مجلس ایران گفت: مشکلات مهاجران افغانستان در ایران پیگیری خواهد شد.

0
164

به دنبال اظهارات  نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ایران مبنی بر رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغانستانی، برخی از تشکل های مهاجرین افغانستانی مقیم مشهدطی نشستی در دفتر جامعه روحانیت امامیه هرات در مشهد به بحث و بررسی در مورد مطالبات و مشکلات مهاجرین پرداخته و راه بیرون رفت از  این مشکلات را مورد بررسی قرار دادند.

 احمد بهشتی از اعضای ارشد جامعه روحانیت امامیه هرات  جزئیات بیشتری از این نشست را تشریح کرد و گفت: اعضای حاضر در این نشست تصمیم گرفتند پیرو وعده جناب آقای پژمانفر، در خصوص ارائه مطالبات و طرح مشکلات مهاجرین به نهادهای ذیربط با همکاری ایشان اقدام کنند.

وی افزود: در این نشست همچنین در باره مشکلات متعدد مهاجرین بحث صورت گرفت که در نتیجه این مشکلات اولویت بندی شده و قرار شد مواردی مانند روند اقامت، امور درمانی و گواهینامه رانندگی هموطنان در صدر مطالبات پیشنهادی مطرح گردد. 

بهشتی تصریح کرد: قابل ذکر است ستاد هماهنگی مهاجرین حوزه جنوب غرب افغانستان متشکل از مراکز و تشکل های فرهنگی- اجتماعی مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد مقدس جهت پیگیری مطالبات هموطنان به تازگی در مشهد به  فعالیت آغاز کرده است و قصد دارد تا با دعوت از سایر مراکز مهاجرین انسجام بیشتری در پیگیری مطالبات مهاجرین بوجود آورد.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + = 13