هشدار ایتالیا به آلمان: مهاجران اخراجی را پس نمی‌گیریم

0
296

ایتالیا به آلمان هشدار داده که پناهجویان را به این کشور پس نفرستد. براساس گزارش‌ها آلمان سرگرم تدارک نخستین اخراج گروهی مهاجران به ایتالیا است. قرار است این پناهجویان براساس “معاهده دوبلین” به ایتالیا پس فرستاده شوند.

    

 خبرگزاری آلمان گزارش داده که پولیس بایرن هفته‌روان یک هواپیمای چارتر حامل مهاجرانی را همراهی می‌کند که براساس معاهده دوبلین، ایتالیا مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های پناهندگی آنان دارد. این خبرگزاری گفته که قرار است حدود ۴۰ تن از پناهجویان شامل قواعد دوبلین روز دوشنبه از مونشن به ایتالیا بازگردانده شوند و پرواز دوم به تاریخ ۱۷ اکتوبر برنامه‌ریزی شده است.

اطلاعاتی که این خبرگزاری به دست آورده می‌رساند که شمار زیادی از مهاجرانی که به ایتالیا فرستاده خواهند شد، از نایجریا هستند.

معمولاً پولیس فدرال مسئولیت همراهی پناهحویان اخراجی را دارد؛ اما این‌بار به نظر می‌رسد که پولیس بایرن این‌کار را انجام دهد.

در ماه‌های اخیر پولیس فدرال برای شماری از کارمندان پولیس بایرن در زمینه “همراهی افراد اخراجی در هواپیما” آموزش داده است.

Italien Rom - Matteo Salvini - italienischer Innenminister (picture-alliance/dpa/ANSA/E. Ferrari)ماتیو سالوینی وزیرداخله راست‌گرای ایتالیا

واکنش ایتالیا

ماتیو سالوینی وزیرداخله راست‌گرای ایتالیا به برلین و بروکسل هشدار داد که به هواپیمای چارتر حامل مهاجران اخراجی اجازه نشست نخواهد داد.

او در یک پیام تویتری نوشته است: «ما میدان‌های هوایی را می‌بندیم. همانطوری که بندرها را بستیم.»

در نیمه نخست امسال آلمان درخواست بازگرداندن ۱۰ هزار و ۷۴۸ تن را به ایتالیا ارائه کرد. بخش عمده این افراد شامل قواعد دوبلین می‌شوند. به گفته وزارت داخله آلمان از این میان تنها ۱ هزار و ۶۹۲ مهاجر به ایتالیا اخراج شده‌اند. روزنامه ایتالیایی “لاریپابلیکا” روز شنبه گزارش داد که آلمان برای تسریع روند بازگردان مهاجران به ایتالیا فشار وارد می‌کند.

براساس “مقررات دوبلین” پناهجویان باید در آن کشوری از اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی بدهند که برای نخستین بار به آن وارد شده اند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 85 = 87