هفته آینده گروه دیگری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان اخراج خواهند شد

0
137

علیرغم وضعیت امنیتی افغانستان، قرار است بار دیگر در اواسط هفته آینده پناهجویان رد شده افغان از آلمان به کابل فرستاده شوند. وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان نیز امروز این خبر را تایید کرده است.

یک مقام وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان روز سه شنبه تایید کرده است که پرواز حامل پناهجویان رد شده افغان روز سه شنبه هفته آینده، هشتم جنوری، در کابل نشست خواهد کرد. هنوز معلوم نیست که به چه تعداد از پناهجویان افغان در این پرواز بازگشت داده می شوند.

 از ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ به این طرف در مجموع ۴۳۹ مرد در ۱۹ پرواز دسته جمعی به افغانستان بازگشت داده شده اند.

اخراج پناهجویان به افغانستان بحث برانگیز است. در این کشور جنگ با طالبان و جنگجویان گروه تروریستی “دولت اسلامی” یا داعش گسترش پیدا کرده است. تنها به تاریخ ۲۴ دسمبر،  طی یک حمله چند ساعته به ساختمان های دولتی در کابل، حداقل ۴۳ نفر کشته شدند.

همچنین گزارش های رسانه های ایالات متحده امریکا نیز در این روز ها ناآرامی های را ایجاد کرده است. این رسانه ها گزارش دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا می خواهد از ۱۴ هزار سرباز مستقر در افغانستان، حدود نیمی از آنها را به ایالات متحده برگرداند.

از طرف دیگر تلاش ها برای پیدا کردن راه حل سیاسی به بحران افغانستان جریان دارد. تا حال چندین دور مذاکرات بین اعضای ارشد طالبان و نمایندگان بلند پایه ایالات متحده امریکا راه اندازی شده است. این مذاکرات قرار است زمینه را برای مذاکرات مستقیم بین طالبان و حکومت افغانستان فراهم گرداند.

قرار است که مذاکرات بعدی بین نمایندگان ایالات متحده امریکا و طالبان در اواسط ماه جاری میلادی در عربستان سعودی راه اندازی شود.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

48 − 40 =