واژگونی خودروی حامل مهاجران افغان در ایرانشهر کشته و زخمی برجای گذاشت

0
194

مرگ مهاجران افغان در جاده های ایران پایانی ندارد، بربنیاد گزارش ها در اثر واژگونی خودرو/ موتر حامل مهاجران افغان ۱ تن کشته و ۹ نفر مجروح شده اند،قاچاقیان انسان مهاجران افغان را از مسیر های سخت و پر خطر به داخل ایران منتقل می کنند و بسیاری از شهروندان افغانستان در استان سیستان و بلوچستان و بم و کرمان ایران بر اثر تصادف کشته و مصدوم می شوند.

“هرچند در سال جاری صدها هزار مهاجر افغان از ایران رفته اند اما ورود مهاجران از مسیر های غیر قانونی و قاچاق به سوی ایران هم چنان ادامه دارد”.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت:واژگونی سواری پراید حامل مهاجران افغان در محور ایرانشهر به خاش یک کشته و ۹ مجروح برجای گذاشت.

محمودرضا ناصح رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بامداد امروز بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پراید حامل اتباع افغانستان یک نفر کشته و ۸ نفر مصدوم شدند.

ناصح افزود: پس از اعلام خبر حادثه به مرکز پیام اورژانس ایرانشهر بلافاصله ۴ دستگاه آمبولانس به محل حادثه در محور ایرانشهر به خاش حدفاصل روستای دامن اعزام شدند که متاسفانه یک نفر قبل از رسیدن آمبولانس به علت شدت جراحت در دم جان باخت و ۹ نفر دیگر پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ایرانشهر منتقل شدند.

حوادث زیادی در جاده‌های سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان‌های سراوان، سیب سوران، مهرستان، ایرانشهر، خاش و زاهدان اتفاق افتاده که عامل بیشتر آن‌ها رانندگان خودرو‌های حامل مهاجران غیرمجاز و یا قاچاقچیان سوخت بوده‌اند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 21 = 22