وزیر خارجه آلمان: مهاجرت نه، بلکه ناسیونالیسم مادر همه مشکلات است

0
195

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در بحث جاری درباره مهاجرت، با کلمات روشن در برابر هورست زیهوفر، وزیر داخله این کشور، موضع گیری کرد. او گفت: “مهاجرت نه، ناسیونالیسم مادر همه مشکلات است.”

    

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات (اس پی دی)، این اظهارات را روز جمعه در مراسمی در باره «دموکراسی و مهاجرت» در برلین بیان کرد و گفت که این واقعیت را نه فقط در آلمان، بلکه در سطح جهانی می توان مشاهده کرد.

با توجه به افزایش اظهارات منفی در رابطه به مهاجرت و همچنین عوامگرایی دست راستی، ماس گفت که “این تغییرات نه فقط حمله بر دموکراسی لیبرال ما، بلکه بر احترام متقابل و تسامح نیز است.”

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان و رهبر حزب سوسیال مسیحی بایرن، با این اظهاراتش که “مهاجرت مادر همه مشکلات است”، در میان حزب متحدش «دموکرات مسیحی» زیر رهبر صدراعظم مرکل  نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

وزیر خارجه آلمان در سخنرانی اش گفت که از مهاجرت سوء استفاده می شود تا به این وسیله جامعه را دو پارچه کنند و حالا ضروری است تا همه دموکرات ها دوشادوش هم قرار گیرند. او تاکید کرد: “از هر کسی تقاضا می شود که  در برابر حملات دشمنان دموکراسی  ایستادگی کنند.”

ماس در این ارتباط از کنسرت علیه نژادگرایی و افراطگرایی راست گرایان بعد از درگیری ها در شهر کمنیتس تمجید کرد.

در میان جمعیت آلمان دیدگاه ها در برابر اظهارات هورست زیهوفر وزیر داخله یکسان نیست. براساس یک نظر سنجی، حدود ۵۱ درصد قسماَ و یا کاملاً با اظهارات هورست زیهوفر موافق هستند، در حالی که  ۴۵ درصد  آن را کاملاً یا قسماً رد می کنند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

54 − = 47