پولیس از وقوع یک انفجار تروریستی در کابل جلوگیری کرد

0
79

پولیس با کشف یک عراده موتر پر از مواد انفجاری از وقوع یک رویداد «بزرگ تروریستی» در شهر کابل جلوگیری کرد.

وزارت امور داخله با نشر یک خبرنامه اعلام کرده است که نیروهای قطعات خاص پولیس یک‌شنبه‌شب (۱ ثور) عملیات هدف‌مند را بر یک قرارگاه گروه طالبان در ولسوالی سروبی ولایت کابل اجرا کرده‌اند. در نتیجه این عملیات یک موتر پر از مواد انفجاری مربوط به گروه طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاده است و به این ترتیب از وقوع یک رویداد تروریستی جلوگیری شده است.

براساس خبرنامه، گروه طالبان قصد انجام «اعمال تروریستی» با استفاده از این موتر را داشته است.

در این عملیات افزون بر کشف یک موتر پر از مواد انفجاری، دو قبضه راکت، یک میل پیکا، یک میل کلاشنیکوف، یک میل سلاح ده‌تکه و ۳۵۰ کیلوگرام چرس از قرارگاه گروه طالبان در روستای حسن‌قلعه ولسوالی سروبی به دست نیروهای پولیس آمده است.

پولیس کابل هفته گذشته اعلام کرده بود که با کشف و خنثا کردن دو ماین دست‌ساز، از وقوع «دو انفجار خونین تروریستی» در مربوطات شهر کابل جلوگیری کرده است.

این در حالی است که در اوایل هفته جاری چهار مهاجم تفنگ‌دار بر وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی در چند کیلومتری ارگ ریاست جمهوری و در یکی از ساحات محافظت شده و مزدحم شهر کابل حمله کردند. این حمله پس از حدود شش ساعت و با کشته شدن آخرین مهاجم به پایان رسید. مسوولیت این حمله را گروه داعش بر‌عهده گرفته است. در این رویداد ۱۰ نفر به شمول نظامیان و غیرنظامیان کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

/انتهای پیام/

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 3