پیش روی نیروهای ارتش سوریه بر مخالفان

0
173

ارتش سوریه توانسته بخشی از خطوط نبرد تحت کنترل مخالفان مسلح دولت در غوطه شرقی را در هم شکسته و به پیشرفت‎های تازه‌‎ای دست یابد. از دو روز بدین‎سو چندین شهرک به دست ارتش افتاده و بخشی از مخالفان مسلح نیز این منطقه را ترک کرده اند.

غوطه شرقی طی حدود یک‌ماه است که شاهد نبرد شدید میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان شورشی است.
غوطه شرقی با گذشت هر روز شاهد تشدید عملیات زمینی نیروهای ارتش سوریه است؛ عملیاتی‎که پس از یک دور بمباران سنگین این منطقه آغاز شده است. نیروهای وفادار به دولت مدعی اند که پیشرفت‎های ارتش در حال گسترش است و به زودی کار غوطه شرقی را یکسره خواهند کرد.
یکی از سربازان نیروهای ارتش گفته: “ما اکنون در خط مقدم نبرد قرار داریم و در مزرعه جسریم. شورشیان درحال عقب نشینی هستند و ما به زودی وارد شهرک جسریم می شویم. عملیات ارتش در غوطه شرقی ادامه دارد و روز به روز ما به پیشرفت‌های تازه‌ای دست می یابیم و مناطق جدیدی آزاد می شوند.”
غوطه شرقی یکی از نقطه‌های کلیدی و راهبردی است که محور تهدیدهای مستمر در طول جنگ بیش از شش سال سوریه برای دمشق، پایتخت این کشور بوده است. گروه‌های زیادی در این منطقه حضور داشته اند که جیش‌الاسلام، شاخه سوری القاعده و برخی گروه‌های شورشی دیگر، از غوطه شرقی به عنوان یکی از پایگاه‎های کلیدی شان استفاده می کردند.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

94 − = 93