گزارش‌ها درباره توزیع شناسنامه افغانستان به اتباع پاکستانی بی‌اساس است

0
159

 اداره ثبت احوال نفوس، گزارش‌ها مبنی بر آنکه در ولایت کنر به اتباع پاکستانی تذکره/ شناسنامه افغانستان توزیع می‌شود را به شدت رد کرده و آن را بی‌اساس خواند.

 براساس گزارش ها؛ نمایندگان ولایت کنر در مجلس نمایندگان شنبه (۱۹ جوزا) در نشست عمومی این مجلس از توزیع تذکره‌های افغانستان به اتباع پاکستان در کنر خبر دادند.

خانم صافی نماینده مردم کنر در مجلس نمایندگان گفت که مردم آن سوی خط دیورند با سوء استفاده از روابط فامیلی و خانوادگی که با مردم این طرف خط دیورند دارند، شناسنامه افغانستان را دریافت می‌کنند.

سخی مشوانی دیگر نماینده مردم کنر در مجلس نیز گفت: “در ولایت کنر و مناطق سرحدی حتی در برخی قرارگاه‌های طالبان مسلح شناسنامه افغانستان توزیع می‌شود تا از آن در انتخابات کار گرفته شود.”

آقای مشوانی افزود که طالبان مسلح شناسنامه‌ها را به اتباع خارجی خود توزیع می‌کنند و از آنان می‌خواهند تا با شرکت در انتخابات به نفع نامزدان مورد حمایت طالبان رای دهند.

به گفته این نمایندگان، حتی در ولایت کنر به مرده‌ها نیز تذکره توزیع شده و یک نفر چندین تذکره گرفته است.

در همین حال روح الله احمدزی سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس گفت: “این نماینده‌ها به اداره ثبت احوال نفوس یک اتهام بی معنی بسته اند.”

آقای احمدزی بیان داشت: “اکثر صحبت‌های نمایندگان حقیقت ندارد و آنان بدون اینکه اسناد معتبری در دست داشته باشند گفته‌های این چنینی را در برابر رسانه‌ها عنوان می‌کنند، درحالیکه حقیقت ندارد.”

این در حالی است که پیش از این نیز شماری از نمایندگان مجلس گفته اند که هزاران تذکره جعلی توسط زورمندان در ولایت‌های ناامن کشور به شهروندان توزیع شده تا در انتخابات از آنها استفاده کنند.

اما آقای احمدزی این اظهارات را بی‌اساس خوانده و می‌گوید که چنین تخلفاتی صورت نگرفته و نمی‌گیرد و این گزارش‌ها نادرست می‌باشد.

سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس تاکید کرد که نمایندگان مردم باید با اسناد و شواهد صحبت کنند و اگر سندی در این رابطه دارند به نهادهای مسوول ارایه کنند تا جلو این تخلفات گرفته شود.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 4 =