۱۹هزار دانشجوی افغانستانی در ایران مشغول تحصیل هستند

0
279

مسئول امور دانشجویی سفارت افغانستان در تهران گفت: ۱۹ هزار دانشجو افغانستانی در دانشگاه ها و ۵ هزار و ۲۰۰ طلبه و روحانی در ایران تحصیل می کنند.

جمال انصاری عصر سه شنبه در همایش همدلی و همفکری دانشجویان دانشگاه های آزاد استان تهران که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد، با تاکید براینکه برگزاری این همایش ها می تواند باعث شناخت بیشتر دانشجویان ۲ کشور شود اظهار داشت: بدون شک ایران و افغانستان دارای یگانگی فرهنگی و سرنوشت مشترک هستند.
وی افزود: باید به دنبال شناخت بیشتری باشیم و این مهم از راه علمی و فرهنگی بیشتر محقق می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه یگانگی فرهنگی دو کشور دارای مفاخر مشترکی هستند، خاطر نشان کرد: ۱۹ هزار دانشجو افغانستانی در تمامی دانشگاه های کشور و ۵ هزار و ۲۰۰ طلبه و روحانی افغانستانی در ایران در حال تحصیل هستند که سرمایه علمی و ملی کشور افغانستان بوده و در آینده به عنوان سفیرانی برای اسلام خواهند بود.
انصاری تاکید کرد: انتظار داریم دانشگاه ها توجه ویژه ای نسبت به دانشجویان افغانستانی داشته باشند و همانطور که ملت افغانستان دوران سختی را سپری می‌کند، این شرایط خاتمه پیدا کرد و با گفتمانی روشن فکرانه باید از ظرفیت های فعلی استفاده کنیم.
همچنین محمود صفری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در این همایش بیان کرد: نباید احساس کنیم که فاصله ای بین ایران و افغانستان وجود دارد.
وی با بیان اینکه این همایش توسط کانون بین المللی راه نو برگزار شده است، افزود: با توجه به اینکه هفته وحدت در پیش است، باید این وحدت را بین کشور ایران و افغانستان حفظ کنیم.
صفری تصریح کرد: اتباع افغانستانی در ایران شرایط خوبی دارند و این آرامش و امنیت از برکات انقلاب اسلامی است؛ علم و دانشی که امروز دانشجویان اتباع افغانستانی فرا می گیرند، برای ساختن آینده کشور خود بسیار مفید و موثر خواهد بود.
در پایان این مراسم از شش دانشجوی برتر افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تقدیر شد.

خروج از نظردهی

Please enter your comment!
Please enter your name here

63 + = 71